tel. 507 30 74 74
tel. 32 431 08 30

"Zawsze słuchaj ekspertów. Powiedzą Ci, co jest niemożliwe i dlaczego. A potem po prostu zrób to."

Heinlein Robert


Informatyk

Usuwanie wirusów sosnowiec - tel 507307474

Usuwanie wirusów Sosnowiec - 507 30 74 74

Niestety żyjemy w czasach kiedy usuwanie wirusów Sosnowiec staje się tak częstą czynnością jak wymiana opon w samochodzie przy zmianie sezonu. Przestępcy komputerowi robią naprawdę dużo żeby uzyskać chronione przez nas dane. Zależy im przede wszystkim na hasłach dostępowych do naszych kont bankowych ale nie pogardzą hasłami do systemu, do poczty email, do naszych profili na facebooku czy na innych portalach społecznościowych. Obecnie użytkownicy komputerów popełniają zasadniczy błąd polegający na tym, że używają tego samego hasła do wielu kont. To powoduje, że jeśli ktoś zdobędzie małym nakładem sił nasze hasło do facebooka to być może będą mieć dostęp także do naszego banku. Wcale nie jest to taki odosobniony przypadek jak mogłoby się wydawać.

Skąd biorą się wirusy na naszym komputerze

Ale jak to się w ogóle dzieje, że nasz komputer zostaje zainfekowany? Źródeł problemu może być naprawdę dużo. Przede wszystkim należy się zastanowić, jak często aktualizujemy system operacyjny oraz oprogramowanie jakie mamy zainstalowane na komputerze. Większość moich znajomych w ogóle tego nie robi ale robią to niezwykle rzadko. Tymczasem wirusy wykorzystują luki w oprogramowaniu swoiste błędy w programowaniu, które powodują, że nasz system jest bezbronny. Oczywiście jeśli tylko autor aplikacji albo systemu odkryje taką lukę od stara się w miarę szybko ją usunąć. Ale nie dzieje się to automatycznie. Musimy takie oprogramowanie zaktualizować. Jeśli nasz system nie jest aktualizowany to niestety jesteśmy narażeni na niebezpieczeństwo. Jak trafia do nas wirus? Jest wiele źródeł. Na przykład możemy otrzymać mejla z załącznikiem zawierającym wirusa. Samo otrzymanie mejla nie powoduje jeszcze zainfekowania ale jeśli klikniemy na załączniku uruchamiając go to problem gotowy. Usuwanie wirusów Sosnowiec będzie wówczas dla nas niezbędną pomocą. Może się też zdarzyć, że wejdziemy na stronę internetową, która zawiera zainfekowane dane, które poprzez przeglądarkę infekują nasz system. Dlatego tak ważne jest aby nie wchodzić na strony internetowe, których nie znamy albo zawierają wątpliwej wartości treści. Najczęściej wirusy zawierają witryny z pirackim oprogramowaniem albo strony pornograficzne. Strzeż się takich miejsc w sieci. Jeśli używamy pendrive'a i często korzystamy z niego na innych komputerach to także może być źródłem problemów. Usuwanie wirusów Sosnowiec - firma która rozwiąże Twoje problemy z wirusami - zadzwoń 507307474.

Jak chronić komputer przed wirusami

Przede wszystkim starajmy się mieć zawsze legalne i aktualne oprogramowanie. Poza tym miejmy zawsze zainstalowany program antywirusowy w pełnej wersji np. AVG Internet Security lub inny. Nie polecamy także używania programów darmowych. Zazwyczaj oferują one niższy poziom bezpieczeństwa niż wersje płatne. Nie otwieraj mejli z nieznanego źródła no i nie używaj swojego pendrive na nieznanych komputerach, co do których jesteś pewny, że nie zawierają wirusów.

Usuwanie wirusów Sosnowiec

Ale co wtedy kiedy już mamy zainfekowany system. Najprostszym rozwiązaniem jest przeinstalowanie systemu ale można też spróbować po prostu usunąć wirusy specjalistycznym oprogramowanie w odpowiednim trybie. Zleć to zadanie profesjonalistom. Usługa jest tania i szybka. Zapraszam do kontaktu 507307474.